ÜZENET - CSOPORTOS KÉPZŐMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS DUNASZERDAHELYEN A CSALLÓKÖZI MÚZEUM KIÁLLÍTÓTERMÉBEN

14.03.2024

Csütörtök délután szinte megtelt a Csallóközi Múzeum kiállítóterme; a Felvidéki Alkotók Egyesülete (FAE) 14 amatőr képzőművésze csoportos kiállításának megnyitójára gyűltek össze az érdeklődők.

Farkas Gábor, a FAE elnöke üdvözölte a megjelenteket egyesületük 14 tagja közös kiállítása megnyitóján, egyúttal köszönetet mondott a Csallóközi Múzeum igazgatójának, Nagy Ivánnak, hogy otthont biztosított a tárlatnak. A kiállító alkotóknak is köszönetet mondott, amiért alkotásaikon keresztül lelki világukba engednek betekintést nyerni.

A megnyitó alkalmából egy magyar nyelvű verssel készült a FAE elnöke, ezt olvasta fel a nagyszámú közönségnek. Az Üzenet című műve a kiállításról, az azon alkotásaikkal megmutatkozó kiállítókról szólt, akik nem pusztán alkotásokat, hanem a művek által szeretet is hoztak a látogatóknak.

Nagy Lucia, a FAE-ART művészeti csoport vezetője üdvözölte a kiállításmegnyitón megjelenteket, megköszönve Farkas Gábor bevezető szavait, majd az elhangzott versre utalva kiemelte: "ezen a kiállításon 14 amatőr alkotó lelkivilágából kapunk egy momentumot".

A kiállítás címéhez, az "Üzenet"-hez kapcsolva hangsúlyozta,

az alkotások előtt elidőzve érezhető az a szeretet és odaadás, mellyel ezek készültek, az, ahogy általuk az alkotók megmutatják belső világukat – "melybe nap mint nap elbújunk picit, vagy éppen a nagyvilágnak tárjuk ki" - emelte ki Nagy Lucia.

Az egyesületet, illetve az alkotókat bemutatva Lacza Ilona, a Dunaszerdahelyei Csallóközi Könyvtár igazgatónője vette át a szót. Nagy megtiszteltetésnek értékelte, amiért őt kérték fel a kiállítás méltatására, egyben örömét fejezte ki, mivel a Felvidéki Alkotók Egyesülete és a Csallóközi Könyvtár között már korábban nagyon jó, baráti kapcsolat alakult ki, és számos közös rendezvényt tudhatnak maguk mögött.

Méltató beszédében, az egyesületet röviden bemutatva egy olyan alkotói műhelyről beszélt, mely a kultúra bármely területén működő alkotókat: írókat, költőket, énekeseket, szobrászokat, zenészeket, festőket, fényképészeket tömörít.

"Az itt látható képek alkotói, akiket hamarosan név szerint is megismerhetünk, talán nem hivatásos képzőművészek, de ha körülnézünk, azt láthatjuk, hogy az isteni adomány, a tehetség, sok esetben pótolja a tanulmányok hiányát.

Ami bizonyos, az az, hogy ezeket az alkotókat a szívük, az érzéseik vezérlik, és ezzel nemcsak a külvilágnak üzennek, de az alkotás tiszta örömét, a megnyugvást élhetik át" – zárta méltató szavait Lacza Ilona,

majd a kiállító alkotókat röviden bemutatva szólította, akik a közönség tapsa mellé a FAE kis ajándékát, illetve a közös tárlatra emlékeztető emléklapot vehették át Farkas Gábor elnöktől, valamint Gyurkovics Margit alelnöktől.

A nagy érdeklődést kiváltó tárlatnyitót két ifjú hölgy gazdagította, foglalta keretbe, Gajdošík Linda és Silná Klára zenei élménnyel ajándékozták meg a jelenlévőket.

A kiállításmegnyitón készült további felvételeinket képgalériánkban tekinthetik meg.

Szöveg és kép: Rózsár Vince

Bal oldalról: Elek Sándor, Hangácsi István, Mezei Éva, Ozsvald Zoltán, Reichel Földes Mária, Farkas Andrea, Kiripolszky Mihály, Nagy Lucia, Bartalos Erzsébet, Lacza Ilona, Farkas Gábor, Gyurkovics Margit, Burík Ábrahám Zsuzsanna, Bazsalovics Rudolf, Szabados Teodor, a képet Gyurkovics Annabell készítette
A képet Rózsár Vince készítette

Farkas Gábor: Üzenet

Üzenetek hoztunk férfinak és nőnek!

Magyar szívünk dobog, oly szép ez az est,

tizennégy amatőr festőművész lelke

jelennek, jövőnek önmagából fest.

Mert a lélek csücske, mi vászonra kerül,

büszkén feszül képpé, fényben díszeleg,

szíveket simogat, gondolatot formál,

érzelmek nedűje, színes képzelet.

Szeretetet hoztunk sok-sok ember elé

megmutatva mindent, mi fontos nekünk,

tenyérben szívünkkel jobbunkat kinyújtva

tisztelgünk a sorsnak, ünnepelj velünk!

Álmainkat élve üzenjük a mának:

hinni kell a jóban, mindig van remény,

szeretet ötvözte békességben élni,

jó embernek lenni végzet küszöbén!

Miskolc, 2024. március 12.